Nabór wniosków dot. wycofania owoców z rynku już w połowie października?

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 01 października 2015 14:13

Nabór wniosków dot. wycofania owoców z rynku już w połowie października? Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP

- Nabór wniosków dotyczących wycofania owoców i warzyw z rynku ruszy na pewno. Weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie, które zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw. Agencja Rynku Rolnego lada dzień ogłosi nabór. Myślę, że do połowy października cała machina dotycząca wycofywania owoców z rynku powinna ruszyć – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL).

Kolejny rok wsparcia dla producentów owoców i warzyw pomoże zniwelować skutki rosyjskiego embarga. Pomimo intensywnych poszukiwań nowych rynków zbytu w dalszym ciągu może być odczuwalny brak rosyjskiego rynku. Największą pomoc przewidziano dla polskich sadowników, którzy mogą wycofać z rynku za odszkodowaniem 296 200 ton jabłek i gruszek. 

Program wsparcia wynikający z embarga ma obowiązywać do końca czerwca 2016 roku. Do 30 czerwca 2015 r. wycofano z rynku około 770 tys. ton owoców i warzyw, co z całą pewnością wpłynęło na zmianę rynkową wiosną tego roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM