Na Mazowszu skradziono 158 ciągników i maszyn rolniczych w 2015 r.

$data.author.description Autor: Farmer.pl 01 marca 2016 08:45

Na Mazowszu skradziono 158 ciągników i maszyn rolniczych w 2015 r. Policja odnotowała 158 kradzieży sprzętu i maszyn rolniczych na Mazowszu w zeszły roku/ fot. shutterstock

Policja odnotowała 158 kradzieży sprzętu i maszyn rolniczych na Mazowszu w zeszły roku. Policja radzi rolnikom aby pilnować pojazdów i nie kupować po zaniżonej cenie - informuje farmer.pl.

Na terenie Mazowsza w 2015 roku zginęło 158 sztuk ciągników i maszyn rolniczych – informuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Komenda Wojewódzka nie dysponuje danymi o tych kradzieżach w rozbiciu na powiaty, nie wie też, ilu sprawców kradzieży udało się ustalić.

- Jak zapobiegać? Tak, jak w przypadku innych pojazdów – mówi Rafał Jeżak. - Założyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci np. immobilizera czy indywidualnego kluczyka. Trzeba także zwrócić uwagę na to, iż dużą rolę mają do odegrania sami rolnicy. Jeżeli ktoś proponuje sprzęt po zaniżonej cenie, to już powinno wzbudzić podejrzenie, że nie pochodzi on z legalnego źródła. Wtedy trzeba od razu zawiadomić policję.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM