Musimy płacić więcej za wodę bo Bruksela nałoży srogie kary

Autor: Puls Biznesu 04 lipca 2016 11:11

Musimy płacić więcej za wodę bo Bruksela nałoży srogie kary Przychody z opłat za wodę pokrywają jedynie 23 proc. kosztów usług związanych z jej poborem / fot. pixabay

Przychody z opłat za wodę pokrywają jedynie 23 proc. kosztów usług związanych z jej poborem. Albo będziemy płacić za nią więcej albo Bruksela nałoży srogie kary – informuje „Puls Biznesu”.

Polska przegrała w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej proces o niewdrożenie dyrektywy wodnej. Został wytoczony w 2012 r. i właśnie się zakończył. Przegraliśmy m.in. dlatego, że łamiemy unijną zasadę gospodarowania wodą, gwarantującą zwrot kosztów związanych z jej poborem i zużyciem.

Mariusz Gajda, wiceminister środowiska mówi, że przychody z opłat za wodę pokrywają zaledwie 23 proc. kosztów i jedynie gospodarstwa domowe, odbiorcy fizyczni, ponoszą opłaty faktycznie gwarantujące zwrot kosztów poboru wody, a podmioty z pozostałych segmentów gospodarki, niestety, nie. Podkreśla, że to trzeba zmienić. - Chcemy w pełni zbilansować przychody i koszty. Tego wymaga od nas Unia Europejska — mówi Gajda.

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM