MRiRW zapewnia, że dopłaty bezpośrednie trafią do rolników do końca czerwca

$data.author.description Autor: Farmer.pl 11 stycznia 2016 12:26

MRiRW zapewnia, że dopłaty bezpośrednie trafią do rolników do końca czerwca Chociaż wypłata dopłat zaczyna się z opóźnieniem, do końca czerwca dopłaty na pewno trafią do rolników/ fot. shutterstock

Jak zapewnia Ministerstwo Rolnictwa, dopłaty bezpośrednie trafią do rolników w terminie i będą na pewno wypłacone do czerwca - informuje farmer.pl.

Farmer.pl zapytał w Ministerstwie Rolnictwa czy opóźnienie w wypłacie dopłat bezpośrednich nie grozi sankcjami unijnymi? 

MRiRW uspokaja: chociaż wypłata dopłat zaczyna się z opóźnieniem, do końca czerwca dopłaty na pewno trafią do rolników. A to wystarczy, aby uznać, że ARiMR wywiązała się ze zobowiązań.

- Płatności bezpośrednie wypłacane są w okresie od 1 grudnia roku złożenia wniosku do 30 czerwca następnego roku kalendarzowego. Zatem ewentualne konsekwencje wobec państw członkowskich co do terminowości realizacji płatności bezpośrednich mogłyby zostać wyciągnięte ze strony Unii Europejskiej w przypadku niedotrzymania tego terminu. Pragnę przy tym zapewnić, że wypłata płatności bezpośrednich w terminie wynikającym z przepisów unijnych nie jest w Polsce zagrożona - zapewnia resort rolnictwa.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM