MRiRW pomoże rolnikom poszkodowanym przez mróz. Najpierw jednak szacowanie strat

Autor: Agrobiznes w TVP 25 kwietnia 2017 08:58

MRiRW pomoże rolnikom poszkodowanym przez mróz. Najpierw jednak szacowanie strat fot. shutterstock

Rolnicy na pewno nie zostaną bez pomocy ale straty trzeba najpierw oszacować. W resorcie rolnictwa rozpoczęły się prace nad przygotowaniem programu wsparcia dla gospodarstw poszkodowanych w wyniku tegorocznych przymrozków – informuje Agrobiznes w TVP.

Normalnie powinny być zielone ale kilkustopniowe przymrozki zniszczyły zawiązki owoców. Przymrozki zaszkodziły nie tylko jabłoniom ale także wiśniom, czereśniom i morelom. Wyrządziły straty w uprawach truskawek i porzeczek a nawet warzyw pod agrowłókniną. Przemarznięte zawiązki nie dadzą w tym roku owoców, a jeśli się pojawią będą gorszej jakości.

Jakie są rozmiary strat spowodowanych przymrozkami będzie można oszacować dopiero w kolejnych dniach a nawet tygodniach. Dziś rano w resorcie rolnictwa odbyło się spotkanie grupy do spraw niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty w rolnictwie. Jeszce dziś odbędzie się telekonferencja z wojewodami.

Trzeba pamiętać, że zawsze podstawą do ubiegania się o pomoc klęskową są protokoły sporządzone przez komisje do szacowania strat.  

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM