MRiRW apeluje o szybkie wyjaśnienie sprawy zatrzymanych rolników

Autor: PAP 10 października 2015 17:35

MRiRW apeluje o szybkie wyjaśnienie sprawy zatrzymanych rolników Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi /fot.żelaznastudio

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki w piątek podpisał pismo do Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta, w którym zażądał poinformowania opinii publicznej o charakterze zatrzymania rolników z Pyrzyc w województwie zachodniopomorskim.

Była to reakcja na pomówienia polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy jeszcze w czwartek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi twierdzili, że aresztowania były politycznie inspirowane przez rząd.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podkreśla, że nie ma wpływu na działania jakiejkolwiek Prokuratury. Z rolnikami z województwa zachodniopomorskiego prowadzone były rozmowy od chwili rozpoczęcia przez nich protestu. Dialog zapoczątkował poprzedni minister rolnictwa- Stanisław Kalemba. Minister Marek Sawicki kontynuował go, czego efektem była ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Dokument podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku i jest odpowiedzią na rolnicze postulaty. Dzięki ustawie, wzorowanej na rozwiązaniach niemieckich i francuskich, polscy rolnicy będą mogli powiększać swoje, rodzinne gospodarstwa indywidualne.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi apeluje do organów wymiaru sprawiedliwości o szybkie wyjaśnienie sprawy tak, by niesłusznie oskarżeni mogli wrócić do swoich gospodarstw, a winni popełnienia przestępstw ponieśli konsekwencje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM