Mniej transakcji na rynku nieruchomości rolnych

$data.author.description Autor: Farmer.pl / Dziennik Gazeta Prawna 10 lutego 2017 14:50

Mniej transakcji na rynku nieruchomości rolnych fot. shutterstock.com

W 2016 r. podpisano prawie 70 tys. aktów notarialnych sprzedaży nieruchomości rolnych. To 1/4 mniej niż w 2015 r. - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dane z Ministerstwa Sprawiedliwości świadczą one o sporym spadku w liczbie transakcji i zawartych aktów notarialnych. Przypomnijmy, że rozporządzanie nieruchomością, jej sprzedaż lub darowizna, bez podpisania aktu notarialnego jest nieważna, dlatego liczba podpisanych w kancelarii notarialnej aktów notarialnych to tak naprawdę liczba sprzedanych lub podarowanych nieruchomości.

I tak, jeśli chodzi o akty notarialne związane z nieruchomościami rolnymi - w ubiegłym roku podpisano 69,8 tys. aktów notarialnych związanych ze sprzedażą nieruchomości rolnych, co jest wynikiem mniejszym o 24,8 proc. niż w roku 2015.

Oczywiście, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, najmocniej spadła liczba nieruchomości sprzedanych przez samorządy i Skarb Państwa. Z danych ministerstwa wynika, że jeszcze w 2015 roku tych transakcji było ponad 13 tys., w 2016 roku liczba spadła do 3,6 tys. Liczba pozostałych transakcji miała spaść o 16,5 proc., do ponad 66 tys.  

Dane z Ministerstwa Sprawiedliwości na temat liczby aktów notarialnych zdobył Dziennik Gazeta Prawna. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM