Ministerstwo Środowiska nie zniesie obowiązku rejestracji chłodni

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 14 kwietnia 2016 11:16

Ministerstwo Środowiska nie zniesie obowiązku rejestracji chłodni Zdaniem Związku Sadowników RP konieczność rejestracji urządzeń chłodniczych spowoduje wzrost opłat / fot. sadyogrody.pl

Zdaniem Związku Sadowników RP konieczność rejestracji urządzeń chłodniczych spowoduje wzrost opłat, w związku z tym związek zwrócił się do Ministerstwa Środowiska z prośbą o wyłączenie sadowników z obowiązku rejestracji chłodni - informuje jablonka.info.

Konieczność korzystania wyłącznie z certyfikowanego serwisu spowoduje wzrost kosztów utrzymania chłodni. Urządzenia chłodnicze, które posiadają sadownicy w chłodniach z kontrolowaną atmosferą, nie służą do zarabiania pieniędzy z tytułu przechowywania, a tylko do przedłużania podaży przechowywanych owoców. W przypadku supermarketów, zakładów przetwórczych itp. zysk stanowi marża handlowa, w sadownictwie taka zależność nie występuje.

Związek Sadowników RP - niestety - otrzymał odpowiedź odmowną, Ministerstwo Środowiska nie uwzględniło żadnego z argumentów. Od 15 marca gospodarstwa, które nie dokonają rejestracji urządzeń mogą być obciążone w skutek przeprowadzanych kontroli karami finansowymi w wysokości od 600 zł do 3.000 zł. Ich wysokość będzie uzależniona m.in.: od wpływu na środowisko i dotychczasowej działalności podmiotu, który popełnił naruszenie oraz jego skutków.

Więcej w serwisie jablonka.info. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM