Ministerstwo rolnictwa chce podnieść poziom edukacji na terenach wiejskich

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 13 stycznia 2017 11:14

Ministerstwo rolnictwa chce podnieść poziom edukacji na terenach wiejskich W programie działań MRiRW na lata 2015-2019 znalazła się m.in. poprawa edukacji na terenach wiejskich – zwłaszcza nauki języków obcych i informatyki / fot. shutterstock

W programie działań MRiRW na lata 2015-2019 znalazła się m.in. poprawa edukacji na terenach wiejskich – zwłaszcza nauki języków obcych i informatyki - informuje strefaagro.pl.

Ministerstwo zapowiada m.in. uruchomienie specjalnego programu aktywizacji świetlic wiejskich. Gminom oraz organizacjom pozarządowym, które będą chciały w nim uczestniczyć deklaruje zapewnienie środków na zatrudnienie osób prowadzących świetlicę (z funduszy przeznaczanych na aktywne formy zwalczania bezrobocia) oraz preferencje w dostępie do programów, finansujących działalność merytoryczną, która będzie w nich realizowana.

W takim samym stopniu wspierana będzie działalność wiejskich bibliotek. Małe szkoły, przedszkola, biblioteki i świetlice mają tworzyć podstawową sieć dla rozwoju edukacji, kultury i życia społecznego na obszarach wiejskich.

Ministerstwo zapowiedziało również Program Cyfryzacji Szkół Wiejskich. Ma być on ważnym elementem oferty dla polskiej wsi. Program ten oprócz zapewnienia niezbędnej infrastruktury (szybki internet, komputery, tablice interaktywne) koncentrować się będzie na podnoszeniu kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz na budowaniu wysokiej jakości zasobów dydaktycznych.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM