Minister Sawicki: Istotna dla mnie jest dochodowość polskich rolników

Autor: www.sadyogrody.pl 23 czerwca 2015 10:30

Minister Sawicki: Istotna dla mnie jest dochodowość polskich rolników Marek Sawicki, minister rolnictwa/ fot. PTWP

- Moją misją jest nie tylko rozwój obszarów wiejskich, ale i dbanie o dochodowość polskich rolników i dlatego realizuję program sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa – powiedział Marek Sawicki, minister rolnictwa, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w MRiRW.

- Usprawniamy cały łańcuch dostaw żywnościowych. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy rolnikami, przetwórcami, a handlem w zakresie wypracowania kodeksu dobrych praktyk handlowych – mówił minister rolnictwa.

Sawicki zaznaczył, że bardzo ważną sprawą jest kwesta konsolidacji sektora przetwórczego i handlowego w eksporcie. – W Polsce mamy najlepsze i najsmaczniejsze produkty żywnościowe na świecie. Jednocześnie te wspaniałe, często ekologiczne produkty na rynkach światowych nie uzyskują właściwej, należnej im ceny, ponieważ zbyt często mamy do czynienia z konkurencją polsko-polską – zaznaczył minister.

jego zdaniem, żeby tę konkurencję wyeliminować należy stworzyć biało-czerwony (narodowy) koszyk oferty eksportowej, w którym mogą znaleźć się różnorodne produkty rolno-spożywcze. - Takie rozwiązanie może zapobiec polsko-polskiej konkurencji na rynkach europejskich i światowych – oznajmił Marek Sawicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM