Minister rolnictwa pomoże rolnikom poszkodowanym przez suszę

Autor: www.sadyogrody.pl 29 lipca 2015 12:07

Minister rolnictwa pomoże rolnikom poszkodowanym przez suszę Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi (fot. PTWP)

Szkody poniesione w wyniku działania klęsk żywiołowych rolnicy powinni zgłaszać do urzędów gmin lub urzędów wojewódzkich. - Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia udzielania pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Zachęcam komisje o jak najszybsze szacowanie poziomu strat na polach rolników - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

MRiRW przypomina, że producenci rolni, którzy ponieśli w tym roku szkody w gospodarstwach rolnych w wyniku wystąpienia m.in. suszy, gradu, deszczu nawalnego, powodzi, huraganu, pioruna lub obsunięcia się ziemi powinni zgłosić te szkody jak najszybciej do urzędu gminy lub urzędu wojewódzkiego, celem podjęcia działań w zakresie oszacowania tych szkód przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia tych szkód.

W przypadku suszy komisja szacuje szkody w uprawach znajdujących się na obszarach gmin na których wystąpiła susza, wykazanych w obwieszczeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb w okresie sześciodekadowym, zamieszczanych na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM