Mieszkańcy terenów wiejskich pozytywnie oceniają pracę ARiMR

Autor: www.sadyogrody.pl/www.armir.gov.pl 12 listopada 2015 10:41

Mieszkańcy terenów wiejskich pozytywnie oceniają pracę ARiMR Najwyżej rolnicy ocenili kompetencje pracowników Agencji oraz jakość świadczonych przez nich usług/ fot. shutterstock.com

Z opracowanego przez firmę "BioStat" raportu "Polska Wieś i Rolnictwo 2015" wynika, że 75 proc. badanych dobrze ocenia pracę ARiMR w ciągu ostatnich 12 miesięcy - podaje ARiMR.

Najwyżej rolnicy ocenili kompetencje pracowników Agencji oraz jakość świadczonych przez nich usług. W obu przypadkach 87 proc. badanych wystawiło oceny pozytywne, podobny też był rozkład ocen negatywnych, który wyniósł odpowiednio 11 proc. i 12 proc., pozostała część badanych nie miała zdania w tej sprawie.

Część badań poświęcono ocenie efektywności działań informacyjnych o zmianach zachodzących na polskiej wsi oraz o źródłach takich informacji. Wynika z nich, że najskuteczniej przeprowadzono kampanie informujące o efektach pomocy udzielnej z PROW 2007 - 2013 – 62 proc. badanych uważa, że było ich "w sam raz"; oraz o zasadach przyznawania i rodzajach płatności obszarowych – 54 proc. udzieliło takiej odpowiedzi.

Badanie "Polska Wieś i Rolnictwo 2015", zostało przeprowadzone przez firmę "BioStat", na zlecenie MRiRW, ARiMR, ANR, ARR oraz KRUS. Zastosowano w nim technikę badania kwestionariuszowego bezpośredniego PAPI oraz wspomagane komputerowo wywiady osobiste CAPI. Badaniem objęto 1500 osób (866 - to rolnicy, a 634 - nierolnicy) i wykonano je w okresie czerwiec - sierpień 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM