Maliszewski: Wniosek o wotum nieufności wobec Jurgiela wyrazem troski o wieś

Autor: PAP 27 września 2017 11:12

Maliszewski: Wniosek o wotum nieufności wobec Jurgiela wyrazem troski o wieś Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela jest wyrazem troski o polską wieś i o rolnictwo - powiedział w środę w Sejmie reprezentujący wnioskodawców poseł Mirosław Maliszewski (PSL).

"Wniosek jest wyrazem troski o polską wieś i o rolnictwo. (..) I takim wyrazem troski kierowali się ci, którzy się pod nim podpisali" - powiedział Maliszewski, uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa.

Jak mówił, w jego ocenie będzie to też wskazówka dla pani premier, "żeby usłyszeć nie tylko to, co na ucho szepcze minister Jurgiel; żeby usłyszeć też to, co mówi opozycja i co mówią także rolnicy".

Jego zadaniem rolnicy oczekują rozliczenia z programu premier z kampanii wyborczej w 2015 roku. "Ale oczekują też rozliczenia tego, co na bieżąco pan minister robi" - powiedział.

"Pojawiały się oskarżenia skierowane do wnioskodawców, różnych ugrupowań politycznych, które pod tym wnioskiem się podpisały, że jest to wniosek polityczny. Otóż chcę powiedzieć (...), że politycznie taki wniosek ma swoje umocowanie w strukturach demokratycznego państwa" - mówił. Dodał, że spełnia on wymogi konstytucyjne i regulaminu Sejmu.

Zaznaczył, że wniosek jest podpisany przez blisko 120 posłów - nie z jednego ugrupowania, tylko reprezentantów wszystkich ugrupowań politycznych, które znajdują się po stronie opozycyjnej. Jego zdaniem zarzuty o polityczność tego wniosku są absolutnie nieuzasadnione.

Ten wniosek - jak mówił - nie dotyczy osoby posła Jurgiela. "To jest osoba, która jest powszechnie lubiana w parlamencie. Ale podpisaliśmy się pod nim, bo oceniamy Krzysztofa Jurgiela jako ministra rolnictwa i oceniamy go źle" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM