Maliszewski: Rolnictwo jest naszą narodową specjalnością

$data.author.description Autor: Farmer.pl 23 listopada 2015 14:47

Maliszewski: Rolnictwo jest naszą narodową specjalnością Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

Według posła Mirosława Maliszewskiego, coraz częściej zaczyna mówić się o rolnictwie, jako naszej narodowej specjalności - podaje farmer.pl.

- Od kilku dni jestem posłem opozycyjnym – powiedział Mirosław Maliszewski. - Byłem rozczarowany, że w expose na ponad 60 minut, na temat rolnictwa mówiono przez zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jeszcze bardziej rozczarowało mnie stwierdzenie co należy zmienić w polskim rolnictwie. Ograniczało się to do ubezpieczeń i kwestii pozostawienia polskiej ziemi w polskich rękach. Są to ważne kwestie, ale nie jedyne. Wykup ziemi przez zagranicznych inwestorów w zachodniopomorskim już nam nie grozi, a nowe przepisy mogą zahamować obrót ziemią. Nadal wielu rolników chce kupować ziemie nie tylko od sąsiadów, ale także z ANR. Nie mówiono natomiast o konkurencyjności polskiego rolnictwa i o tym, że tą konkurencję wygrywamy. To, co zrobiliśmy w branży ogrodniczej i sadowniczej w ostatnich kilku czy kilkunastu latach, to było wygrywanie w międzynarodowej konkurencji - powiedział poseł Maliszewski. 

Czytaj więcej na www.farmer.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM