Maliszewski: Rejon Smoleńska nie ma odpowiednich warunków klimatycznych do upraw sadów

Autor: Puls Biznesu 04 czerwca 2017 11:47

Maliszewski: Rejon Smoleńska nie ma odpowiednich warunków klimatycznych do upraw sadów Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł PSL/ fot. PTWP

Co jakiś czas słychać o zachęcaniu Polaków do współtworzenia sadów w Rosji. Są przygotowane programy pomocowe, cena jabłek jest wysoka, co dodatkowo zachęca do takiego biznesu. Zdaniem Mirosława Maliszewskiego, prezesa Związku Sadowników RP rejon Smoleńska nie ma jednak odpowiednich warunków klimatycznych do takich upraw - informuje Puls Biznesu.

Według Rosjan nawet Polacy zrozumieli, że warto sadzić u nich jabłonie. Jednak nasi sadownicy powątpiewają w sukces przedsięwzięcia.

Szef Sadowników RP przyznaje, że Rosjanie dużo robią, by uniezależnić się od dostaw owoców spoza kraju. Są przygotowane atrakcyjne programy pomocowe dla upraw tego typu, a Polacy są zachęcani do skorzystania z nich. Do tego cena jabłek jest wysoka, co też uatrakcyjnia taki biznes. Jednak zdaniem Mirosława Maliszewskiego tereny odpowiednie dla sadów to okolice Krasnodaru.

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM