Maliszewski: Nieudzielenie odpowiedzi na postulaty to lekceważenie i złamanie prawa!

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 13 października 2016 09:35

Maliszewski: Nieudzielenie odpowiedzi na postulaty to lekceważenie i złamanie prawa! Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

12 września czyli miesiąc temu odbył się protest sadowników. Podczas niego przedstawiciele Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej złożyli pisma z postulatami w różnych ministerstwach i jednostkach. Niestety jedynie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało na postulaty. - Nieudzielenie nam odpowiedzi w ustawowo zagwarantowanym terminie to obok lekceważenia złamanie prawa – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników  RP.

Postulaty sadowników zostały złożone w: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Ministerstwie Rozwoju, Ministerstwie Finansów, Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej, Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jedynie Ministerstwo Spraw Zagranicznych udzieliło odpowiedzi.  

- To nie tylko lekceważenie problemów sektora, ale dostrzegam wprost działania szkodliwe. Jak bowiem inaczej nazwać oskarżanie sadowników i grup o "zagarnięcie unijnej kasy" w minionych latach, czy tez mówienie, ze wielokrotnie w "obrocie owocami dochodziło do sytuacji patologicznych”? – tłumaczy Maliszewski.  

Dodaje, że tego typu stwierdzenia padają zarówno w oficjalnych wypowiedziach wysokich rangą urzędników np. Ministerstwa Rolnictwa, jak też na mniej oficjalnych spotkaniach w terenie. - To już dziś podważa wiarygodność naszego sektora w oczach partnerów handlowych , w tym potencjalnych importerów naszych owoców na obiecujących rynkach zewnętrznych. To wielce niesprawiedliwa ocena – podkreśla.

- Poza tym nieudzielenie nam odpowiedzi w ustawowo zagwarantowanym terminie to obok lekceważenia złamanie prawa. My działamy legalnie - protest i postulaty były legalne złożone przez legalnie działający Związek Sadowników RP. Mam obawy, że partner (Rząd) z nas drwi – skomentował przedstawiciel sadowników. 

Przeczytaj również: MSZ odpowiada na postulaty sadowników: Trzeba szukać nowych rynków zbytu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM