Maliszewski: Grupy producentów powinny zwiększać potencjał i siłę oddziaływania (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 26 października 2016 09:28

Maliszewski: Grupy producentów powinny zwiększać potencjał i siłę oddziaływania (video) Mirosław Maliszewski

- Sytuacja grup producentów owoców i warzyw nie jest dobra. Kształtują ją zarówno skutki rosyjskiego embarga, jak i atmosfera rzekomych nieprawidłowości w procesie pozyskiwania dotacji - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

 

Jak podkreślił poseł Maliszewski, grupy producentów to podstawowy instrument organizacji rynku owoców i warzyw regulowany prawem europejskim oraz polskim. - Niezależnie od tego co sądzi opinia publiczna, rozwój sektora grup to właściwy kierunek rozwoju naszej branży - podkreślił.

Zdaniem Mirosława Maliszewskiego, trudno odpowiedzieć na pytanie czy powinny powstawać nowe grupy producenckie. Na pewno nie we wszystkich segmentach, choć rynek owoców miękkich i warzyw wydaje się jeszcze niezorganizowany. - Na pewno grupy powinny zwiększać swój potencjał i siłę oddziaływania - potwierdził.

- Niepokój wśród niektórych sadowników wzbudzają także relacje w ramach grupy. Powstawały one, aby reprezentować sadowników i uzyskiwać lepsze ceny. Nie zawsze jednak nieaukcjonowanie grupy zadowala sadowników - dodał Maliszewski.

Dodał także, że należy wspierać grupy w zdobywaniu nowych rynków zbytu i przeciwdziałać polsko-polskiej konkurencji. Prezes Związku Sadowników RP podkreślił, że należy działać wspólnie, np. w formie konsorcjów grup producenckich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM