Maliszewski: Firmy proponują podpisywanie umów na skandalicznych warunkach

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 12 marca 2017 10:00

Maliszewski: Firmy proponują podpisywanie umów na skandalicznych warunkach Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej/ fot. PTWP

- W 2013 roku sfinalizowane zostały przepisy, na mocy których poszczególne państwa członkowskie, w tym Polska, mają wdrożyć do swojego prawa krajowego system umów, które mają zapobiec wykorzystywaniu przewagi rynkowej dużych operatorów rynkowych wobec drobnych dostawców - przyznaje Mirosław Maliszewski w serwisie jabłonka.info. 

- Z ogromną nadzieją oczekiwaliśmy na działania w tym zakresie ministra rolnictwa. Tymczasem, bez konsultacji z naszą branżą, od 11 lutego weszły w życie długo oczekiwane przepisy w …nieoczekiwanej wersji - podkreśla Maliszewski w serwisie jablonka.info. 

Niektóre firmy już proponują rolnikom podpisanie takiej właśnie umowy. - Przy cichym przyzwoleniu polskich władz proponują skandaliczne warunki, gdzie zobowiązujemy się do dostaw określonych ilości owoców, odpowiedniej jakości po cenie… dnia. Czyli zamiast wzmocnienia naszej roli wobec odbiorcy (przetwórni) staniemy się dostarczycielami taniego surowca pod rygorem kary za niewywiązanie się - mówi. 

Więcej w serwisie jablonka.info. 

Przeczytaj również: Umowy na dostarczanie produktów rolnych. Więcej niewiadomych niż znanych zasad ich podpisywania?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM