Lubelscy sadownicy: Sytuacja na rynku pogarsza się. Oczekujemy wsparcia

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 02 października 2016 08:58

Lubelscy sadownicy: Sytuacja na rynku pogarsza się. Oczekujemy wsparcia Lubelscy rolnicy i sadownicy biją na alarm. Jak mówią, sytuacja na rynku jest naprawdę bardzo poważna. / fot. shutterstock

Lubelscy rolnicy i sadownicy biją na alarm. Jak mówią, sytuacja na rynku jest naprawdę bardzo poważna. Oczekujemy wsparcia - informuje strefaagro.pl.

Chodzi o pogarszającą się sytuację ekonomiczną wielu lubelskich rolników. 

Dużym problemem są jabłka. Przed wprowadzeniem embarga ok. 70 procent polskich jabłek było eksportowanych do Rosji. - Zarówno w kraju, jak i w UE trzeba się zastanowić nad tym, w jaki sposób utrzymywać relacje z Rosją, bo jest to dla nas żywotny interes - Marian Smętek, sekretarz Związku Sadowników RP podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego. Teraz zamiast na eksport prawdopodobnie trafią do przetwórni. - Tam oferuje nam się ok. 20 gr za kilogram. To nieopłacalne dla producentów - dodawał.

Wśród postulatów, które zawarto w przyjętym stanowisku Rady Powiatu, znalazło się m.in. podjęcie starań prowadzących do zniesienia embarga, uruchomienie programu dopłat dla producentów owoców, którzy sprzedają produkty po cenach niepokrywających kosztów produkcji oraz wsparcie producentów trzody chlewnej w celu złagodzenia skutków ASF.

Więcej w strefieagro.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM