Łódzkie: Odwołani kierownicy biur ARiMR wygrywają w sądach pracy

Autor: Dziennik Łódzki 17 października 2016 14:35

Łódzkie: Odwołani kierownicy biur ARiMR wygrywają w sądach pracy Byłym szefom biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieluniu i Wieruszowie sąd przyznał odszkodowania / fot. farmer.pl

Byłym szefom biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieluniu i Wieruszowie sąd przyznał odszkodowania. To kolejne osoby, które wygrały z ARiMR w I instancji - informuje Dziennik Łódzki.

Pozwy do sądów pracy złożyli ci spośród odwołanych kierowników biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którzy pełnią mandaty radnych. W ostatnim czasie sprawy przeciwko ARiMR wygrali w pierwszej instancji kolejni z nich - Jacek Kurowski i Andrzej Żóraw, byli szefowie placówek w Wieluniu i Wieruszowie. Udowodnili, że zostali zwolnieni z naruszeniem procedur.

Prawo zapewnia radnym specjalną ochronę pracowniczą. Jeśli chce się zwolnić samorządowca, należy najpierw wystąpić o zajęcie w tej sprawie stanowiska przez radę gminy czy powiatu. Władze ARiMR nie zadały sobie trudu wysłania wniosków.

Do zwolnień ponad 300 kierowników w biurach powiatowych ARiMR doszło na początku lutego br. W Łodzi odwołania wręczał świeżo obsadzony w fotelu dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR Paweł Jegier (były wiceprezydent Zduńskiej Woli). Spośród 21 odwołanych szefów placówek w Łódzkiem tylko nielicznym zaproponowano inne stanowisko pracy. Z naszych ustaleń wynika, że na razie pozwy do sądu pracy złożyło nie więcej niż dziesięć osób.

Więcej w Dzienniku Łódzkim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM