Litewscy producenci owoców i warzyw też otrzymali rekompensaty

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Fruitinform 21 stycznia 2015 10:55

Jak informuje litewska Agencja Regulacji Rynku Rolnego i Żywności będąca odpowiednikiem polskiej Agencji Rynku Rolnego, do dnia 31 grudnia minionego roku 10 firm na lokalnym rynku skorzystało z pomocy z tytułu wycofywania produktów z rynku w ramach pomocy związanej z rosyjskim embargiem - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Fruitinform.

W sumie złożono 36 wniosków z tytułu wycofania z rynku i skierowania owoców i warzyw na cele charytatywne oraz 10 wniosków z tytułu niezbierania produktów ogrodnictwa. Zgodnie z litewskimi danymi, wsparciem objęto w sumie 2315 ton marchwi (1077 ton skierowano na cele charytatywne, a 1239 ton zostało niezebrane), 470 ton kapusty oraz 101 ton jabłek.

Całkowita kwota wypłat z powyższego tytułu to około 181 tys. euro, przy czym 121 tys. euro już wypłacono do ostatniego dnia minionego roku, reszta zaś oczekuje na wypłaty do dnia 31 stycznia bieżącego roku.

W sumie litewskim producentom przyznano maksymalną wielkość wsparcie do łącznie 7 tys. ton owoców i warzyw, w tym do 2 tys. ton jabłek oraz 5 tys. ton pozostałych warzyw, w tym szczególnie marchwi i pomidorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM