Kukiz'15: Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym co robi prezes ANR

$data.author.description Autor: Farmer.pl 19 maja 2016 15:26

Kukiz'15: Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym co robi prezes ANR Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym, co robi prezes ANR – mówią posłowie Kukiz’15 / fot. shutterstock

Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym, co robi prezes ANR – mówią posłowie Kukiz’15 i domagają się zmiany ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa - informuje farmer.pl.

- Ta ustawa ma zwiększyć nadzór ministra rolnictwa nad sprzedażą. W tej chwili prezes agencji nieruchomości może sprzedać ziemię. Może sprzedać ziemię i minister nic o tym nie musi wiedzieć. Jest to bardzo duży majątek, majątek publiczny, i uważamy, iż minister musi wziąć polityczną odpowiedzialność za to, co prezes agencji robi. Nie może być tak, że prezes agencji sprzeda, później minister powie, że nic nie wiedział i prezesa odwołał. Ta ustawa będzie wymagała akceptacji ministra rolnictwa przy każdej sprzedaży ziemi - twierdzą posłowie Kukiz'15. 

Poseł Norbert Kaczmarczyk podkreślił wagę, jaką ma kwestia ochrony polskiej ziemi. Jest to wartość nieprzeliczalna na pieniądze.

Więcej na www.farmer.pl

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI