Kukiz'15: Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym co robi prezes ANR

$data.author.description Autor: Farmer.pl 19 maja 2016 15:26

Kukiz'15: Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym co robi prezes ANR Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym, co robi prezes ANR – mówią posłowie Kukiz’15 / fot. shutterstock

Minister rolnictwa musi mieć nadzór nad tym, co robi prezes ANR – mówią posłowie Kukiz’15 i domagają się zmiany ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami skarbu państwa - informuje farmer.pl.

- Ta ustawa ma zwiększyć nadzór ministra rolnictwa nad sprzedażą. W tej chwili prezes agencji nieruchomości może sprzedać ziemię. Może sprzedać ziemię i minister nic o tym nie musi wiedzieć. Jest to bardzo duży majątek, majątek publiczny, i uważamy, iż minister musi wziąć polityczną odpowiedzialność za to, co prezes agencji robi. Nie może być tak, że prezes agencji sprzeda, później minister powie, że nic nie wiedział i prezesa odwołał. Ta ustawa będzie wymagała akceptacji ministra rolnictwa przy każdej sprzedaży ziemi - twierdzą posłowie Kukiz'15. 

Poseł Norbert Kaczmarczyk podkreślił wagę, jaką ma kwestia ochrony polskiej ziemi. Jest to wartość nieprzeliczalna na pieniądze.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM