Kujawsko-pomorskie: 11,5 mln zł na modernizację dróg dojazdowych do pól

Autor: PAP 02 lipca 2015 10:59

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego rozdzielił w środę przeszło 11,5 mln zł dofinansowania na drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Dzięki wsparciu w 107 gminach poprawi się stan łącznie 82 km dróg.

Środki na dotacje pochodzą z budżetu województwa. Pieniądze podzielono tak, aby każda gmina, która złożyła wniosek, mogła otrzymać dotację na jedną inwestycję.

"W ostatnich latach dzięki inwestycjom w gospodarstwach, m.in. za sprawą pieniędzy unijnych, powiększyła się liczba ciągników oraz nowoczesnych maszyn. Bezpieczny i komfortowy dojazd mogą zapewnić zmodernizowane drogi, które poprawią jednocześnie warunki pracy rolników i jakość gruntów rolnych" - podkreśliła rzeczniczka marszałka województwa Beata Krzemińska.

W ramach inwestycji drogi zostaną odwodnione i zyskają utwardzona nawierzchnię, a także powstaną zjazdy na pola.

Najwięcej pieniędzy trafi do powiatu włocławskiego, gdzie za 1,5 mln zostanie zmodernizowanych ponad 9 km dróg w dziewięciu gminach. Nieco ponad 1 mln zł dofinansowania otrzyma powiat lipnowski, po przeszło 900 tys. zł powiaty inowrocławski, świecki i toruński, a pozostałe od ponad 200 do przeszło 700 tys. zł.

W regionie kujawsko-pomorskim w latach 2007-2014 dofinansowanie na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych sięgnęło przeszło 50 mln zł. Środki pozwoliły na poprawę stanu 641 kilometrów dróg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM