Kto pokryje koszty związane z kredytami dla rolników oczekujących na dopłaty?

Autor: www.sadyogrody.pl/KRIR 08 lutego 2016 12:12

Kto pokryje koszty związane z kredytami dla rolników oczekujących na dopłaty? Wypłata dopłat zawsze rozpoczynała się na przełomie roku. Do końca lutego wszyscy rolnicy mieli już wypłacone pieniądze/ fot. shutterstock

W związku z zastrzeżeniami dotyczącymi kredytów dla rolników, którzy nie otrzymali dopłat bezpośrednich zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne działania w tym zakresie.

Wypłata dopłat zawsze rozpoczynała się na przełomie roku. Do końca lutego wszyscy rolnicy mieli już wypłacone pieniądze. Pod ten cykl wielu rolników zaciąga kredyty.

Zazwyczaj spłata kapitału jest ustawiona na koniec lutego - zawsze był to pewny termin i do tego czasu pieniądze były już na kontach. Teraz w związku z opóźnieniem w realizacji dopłat bezpośrednich spowodowanym tym, że firma, która miała przygotować program informatyczny, nie wywiązała się z tego zadania – rolnicy mają ogromny problem. Problemy z systemem to przecież nie ich wina. 

Rolnicy dopytują kto ma załatwiać wszystkie formalności związane z kredytem i kto pokryje wszystkie koszty bankowe, prowizji, zaświadczeń o niezaleganiu itp.? Kto będzie spłacał kredyt, gdy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie wywiąże się z wypłaty dopłat na czas?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM