Kto jest liderem w finansowaniu rolników?

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 11 lipca 2016 10:51

Kto jest liderem w finansowaniu rolników? Bank BGŻ BNP Paribas udzielił w 2015 r. najwięcej kredytów preferencyjnych dla rolników zarówno pod względem liczby, jak i ich wartości / fot. shutterstock

Bank BGŻ BNP Paribas udzielił w 2015 r. najwięcej kredytów preferencyjnych dla rolników zarówno pod względem liczby, jak i ich wartości – wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za 2015 rok.

– W 2015 r. udzieliliśmy 3344 kredytów preferencyjnych o łącznej wartości 834,6 mln zł. To ponad 50 proc. udzielonych w tym roku kredytów z dofinansowaniem z ARiMR. Taki wynik pozwala nam patrzeć na rynek z perspektywy lidera w obszarze agrobiznesu – powiedział Bartosz Urbaniak, członek zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za obszar Bankowości MŚP i Agro.– Jednak zajmowana pozycja rynkowa zobowiązuje nas do jeszcze większej pracy i bacznego obserwowania zmian zachodzących w sektorze rolno-spożywczym – dodał Bartosz Urbaniak. 

Kredyty preferencyjne w większości wykorzystywane są na zakup gruntów rolnych, budowę oraz modernizację budynków oraz zakup maszyn i urządzeń, a także zakładanie plantacji wieloletnich. Z tej oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy, ale również firmy z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM