Krzysztof Jurgiel: Nowelizacja prawa wodnego nie zaszkodzi rolnikom

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 18 czerwca 2016 17:06

Krzysztof Jurgiel: Nowelizacja prawa wodnego nie zaszkodzi rolnikom Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa /fot.żelaznastudio

- Podawane wcześniej stawki za pobór wody są już mocno nieaktualne - mówił Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas Debaty Przedżniwnej zorganizowanej przez Krajową Federację Producentów Zbóż.

Krzysztof Jurgiel poruszył temat nowelizacji ustawy prawo wodne.

- Projekt, którego jeszcze rząd jeszcze nie przyjął, ale już jest po Komitecie Stałym Rady Ministrów przewiduje, że opłat za wody powierzchniowe nie będzie, zaś za wody głębinowe na razie mówi się o 15 groszach za 1 m3. Tak więc stawki, które były podawane wcześniej są już mocno nieaktualne. Jeśli chodzi o rolnictwo nasze stanowisko było jasne: nie można zwiększać kosztów produkcji - dodał.

Minister rolnictwa odniósł się również do problemu suszy.

- Prowadzimy działania aby ten wieloletni problem rozwiązać. Przygotowana została zmiana zasad zarządzania gospodarką rolną w Polsce. Melioracje, za które odpowiada obecnie minister rolnictwa mają przejść do Ministerstwa Środowiska. Konieczne jest rozwiązanie problemu nawodnień w Polsce i to jest jeden z priorytetów, którym się zajmujemy - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM