Kryteria przyznawania premii dla młodych rolników są nie do spełnienia?

Autor: Dziennik Wschodni 03 września 2015 11:38

Kryteria przyznawania premii dla młodych rolników są nie do spełnienia? Zainteresowanie premiami dla młodych rolników jest niewielkie, bo zmieniły się kryteria przyznawania pieniędzy/ fot. shutterstock

17 – tylko tyle wniosków o premię dla młodych rolników wpłynęło do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie lubelskim. Zainteresowanie jest niewielkie, bo zmieniły się kryteria przyznawania pieniędzy - podaje Dziennik Wschodni.

Zmieniły się kryteria przyznawania premii dla młodych rolników. Niektóre z nich są wyjątkowo trudne do spełnienia.

Jak mówi na łamach Dziennika Wschodniego, Paweł Kopiński z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, aby wniosek rolnika był rozpatrzony musi zdobyć 15 punktów a już samo to jest trudne. Najwięcej, bo 5 punktów, rolnicy mogą otrzymać za wykształcenie wyższe. Za średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie rolnik może otrzymać dostać tylko 2 punkty.

Kolejny wymóg, który młodym rolnikom trudno jest sprostać, dotyczy zaplanowanej inwestycji. Te w zakresie ochrony środowiska i klimatu punktowane są najwyżej.

Punktowana jest też różnica wieku między rolnikiem a osobą, która przekazuje mu gospodarstwo lub największą część użytków rolnych. Jeśli różnica ta wynosi więcej niż 25 lat to młody rolnik otrzyma 2 punkty. Jeśli zaś od 15 do 25 lat to dostanie tylko 1 punkt.

Czytaj więcej w Dzienniku Wschodnim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM