KRIR wnioskuje o zwolnienie rolników z konieczności rejestracji urządzeń chłodniczych

Autor: www.sadyogrody.pl/KRIR 22 marca 2016 11:44

KRIR wnioskuje o zwolnienie rolników z konieczności rejestracji urządzeń chłodniczych Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wnioskuje o zwolnienie rolników i sadowników z obowiązku rejestracji urządzeń chłodniczych/ fot. sadyogrody.pl

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wnioskuje o zwolnienie rolników i sadowników z obowiązku rejestracji urządzeń chłodniczych, bądź o wydłużenie okresu rejestracji ww. urządzeń, ponieważ informacja o rejestracji nie dotarła do wszystkich zainteresowanych osób.

Nowe przepisy nakładają konieczność rejestracji urządzeń nie tylko na firmy, ale i na osoby fizyczne. Obowiązkowej rejestracji podlegają wszystkie urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne i przeciwpożarowe zawierające co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych bądź fluorowanych gazów cieplarnianych.

Objęci tymi przepisami są rolnicy i sadownicy, przechowujący produkty rolno-spożywcze w komorach chłodniczych. Rejestracji tych urządzeń należy dokonać do 14 marca 2016r., po tym terminie kontrolerzy mogą nakładać kary za brak karty urządzenia – od 600 do 3 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM