Kradzieże w gospodarstwach sadowniczych. Łupem padają drzewka, środki ochrony roślin i sprzęt

Autor: www.jablonka.info/www.warka24.pl 25 kwietnia 2017 14:33

Kradzieże w gospodarstwach sadowniczych. Łupem padają drzewka, środki ochrony roślin i sprzęt fot. shutterstock

W pierwszych dniach wiosny zauważalny jest wzrost liczby przestępstw zwłaszcza dokonywanych na szkodę właścicieli gospodarstw sadowniczych. Policja w Warce odnotowała już dwukrotne kradzieże drzewek, jak również kradzieże środków ochrony roślin oraz sprzętu rolniczego - informuje portal warka24.pl.

Jak podaje portal warka24.pl, od 5 do 8 kwietnia 2017 roku w miejscowości Stare Biskupice w gminie Warka nieznani sprawcy z terenu sadu owocowego skradli 120 sztuk drzewek jabłoni powodując straty na szkodę mieszkańca tej miejscowości.

- Bardzo proszę o wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tych zdarzeń. Proszę także o informację o osobach oferujących do sprzedaży w tak zwanym handlu obwoźnym – środków ochrony roślin, sprzętu rolniczego czy też drzewek owocowych - apeluje Marcin Mieńkowski, komendant policji w Warce. 

Ponadto serwis jablonka.info informuje, że z gospodarstwa w Żyrowie, gmina Chynów w nocy z 14 na 15 kwietnia złodzieje ukradli sprzęt wartości 35 000 złotych. Łupem szabrowników padł opryskiwacz sadowniczy Agrola Optimum 1500l z kolumną, który znajdował się na zamkniętej posesji sadownika. Do grójeckiej policji wpływają zgłoszenia o kradzieżach drzewek, środków ochrony roślin, wiertarek, pił itp. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM