Kosiniak-Kamysz: PiS zapomniał o rolnikach. Nie potrafi zadbać o ich interesy

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 12 września 2016 12:51

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i były minister rolnictwa zarzuca PiS, że zapomniał o rolnikach i nie potrafi zadbać o ich interesy w Unii Europejskiej - informuje strefaagro.pl.

Jak mówi lider partii PSL serwisowi strefaagro.pl, trudne żniwa to wielki problem rolników, którzy wkładają mnóstwo pracy, by zebrać plony. Ceny są bardzo niskie. Nie tylko skupu zbóż.  Także jabłek i innych owoców. Słyszę o protestach sadowników. Protestują  hodowcy. Minister rolnictwa, pan Jurgiel, abdykował. Nie potrafi zahamować afrykańskiego pomoru świń, który objął już trzy województwa.

Władysław Kosiniak-Kamysz dodaje, że prawdą jest i to, że rozczarowanie na wsi rośnie. Debata w sprawie rolnictwa odbyła się w Sejmie o pierwszej w nocy, żeby przypadkiem jakiś rolnik jej nie obejrzał. A minister rolnictwa i tak na nią nie przyszedł. Gdy ministrem rolnictwa był pan Sawicki i raz nie pojawił się na posiedzeniu komisji sejmowej, PiS chciał go odwołać. Polskie rolnictwo to jest marka. Nawet w opozycji będę dbać o tę markę i bronić jej.

Więcej na strefaagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM