Kolejne kraje opowiadają się za zniesieniem sankcji wobec Rosji

Autor: www.wyborcza.biz/www.sadyogrody.pl 08 lipca 2016 14:08

Kolejne kraje opowiadają się za zniesieniem sankcji wobec Rosji Parlament Cypru uchwalił rezolucję wzywającą rząd tego państwa do działania w UE na rzecz zniesienia sankcji wobec Rosji / fot. shutterstock

Parlament Cypru uchwalił rezolucję wzywającą rząd tego państwa do działania w UE na rzecz zniesienia sankcji wobec Rosji. Dzień wcześniej z takim apelem wystąpiły władze regionu Toskania - podał serwis wyborcza.biz.

Przed miesiącem rezolucję w sprawie zniesienia sankcji na Rosji uchwalił Senat Francji. W dokumencie tym senatorowie zwrócili się do swojego rządu o stopniowe znoszenie sankcji gospodarczych, nałożonych na Rosję za agresję na Ukrainę.

Senat zwrócił się też do rządu Francji, aby podjął działania z innymi państwami UE na rzecz zniesienia sankcji na rosyjskich polityków, przede wszystkim parlamentarzystów Rosji.

Jednocześnie francuscy senatorowie w swojej rezolucji opowiedzieli się za powiązaniem procesu znoszenia sankcji z wdrożeniem przez Rosję porozumień z Mińska o zawieszeniu broni w Donbasie.

Więcej na wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM