Kiedy składać wnioski o dotacje z nowego PROW?

Autor: Agrobiznes TVP 01 czerwca 2015 09:29

Kiedy składać wnioski o dotacje z nowego PROW? fot. shutterstock

Są już plany przyjmowania wniosków o dotacje z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na pierwszy ogień idzie zalesianie, potem wsparcie rozwoju lokalnego. O dotacje będą mogli ubiegać się także ci, którzy chcą rozpocząć działalność rolniczą albo ją rozwinąć – podaje Agrobiznes w TVP.

Polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 został zaakceptowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku. Do podziału jest trzynaście i pół miliarda euro. W nowym programie jest 15 działań i 35 poddziałań

Do tej pory udało się uruchomić tylko trzy, a dokładnie te związane z płatnościami bezpośrednimi czyli - działanie rolnośrodowiskowo-klimatyczne, płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi popularnie nazywane ONW oraz rolnictwo ekologiczne.

Termin przyjmowania wniosków na tzw. zalesianie ruszy od 15 czerwca do 17 sierpnia. W czerwcu będzie można składać wnioski na wsparcie dla rozwoju lokalnego z programu Leader. W lipcu natomiast ruszy przyjmowanie wniosków o premie dla młodych rolników, wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych. W sierpniu zaś o podstawowe usługi i odnowa wsi.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM