Kiedy rozpocznie się wypłata środków za wycofanie produktów z rynku?

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 30 maja 2016 15:31

Kiedy rozpocznie się wypłata środków za wycofanie produktów z rynku? Środki finansowe Agencja Rynku Rolnego będzie wypłacała od 4 lipca do końca września / fot. shutterstock

Obecna sytuacja w branży sadowniczej jest ciężka. W tym roku jedyną szansą na sprzedanie owoców po atrakcyjnych cenach jest wycofanie ich z rynku. Kiedy producenci owoców i warzyw mogą liczyć na wypłatę środków?

Karolina Dziewulska-Siwek, rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego zapewnia, że środki finansowe Agencja Rynku Rolnego będzie wypłacała od 4 lipca do końca września.

Z kolei Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP twierdzi, że z informacji, które otrzymuje z ARR wynika, że pierwsze wypłaty będą możliwe pod koniec sierpnia, a ich zasadnicza część dopiero we wrześniu. - Wnioskowaliśmy o wcześniejsze rozliczenie dla tych, którzy już wyczerpali swój limit, bądź nie mają już owoców i o zaliczki dla tych, którzy jeszcze korzystają z tego mechanizmu. Nie udało się uzyskać akceptacji Ministerstwa Rolnictwa – przyznał Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM