Kaczyński: Na wsi pieniądze z 500+ są niemalże równe dopłatom do hektara

Autor: PAP 02 lipca 2017 13:59

Kaczyński: Na wsi pieniądze z 500+ są niemalże równe dopłatom do hektara Jarosław Kaczyński, fot. shutterstock.com

Na wsi ograniczenie nędzy jest najdalej idące. Tam trafiła ogromna część sumy z programu 500 Plus. To sumy niemalże równe dopłatom do hektara - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy w Przysusze.

Prezes PiS powiedział, że ogromna część pieniędzy z programu 500 Plus "chyba więcej niż połowa, jest dla wsi". "To sumy niemalże równe dopłatom do hektara z Unii Europejskiej" - zauważył. Jak dodał to naprawdę poważna zmiana, którą trzeba doceniać. "Najwięcej nędzy dzieci było właśnie na wsi. Tam ograniczenie nędzy jest najdalej idące" - zaznaczył.

"Wieś, o czym przekonaliśmy się, kiedy przyszły dopłaty, potrafi wykorzystywać pieniądze. Ci, którzy kiedyś sądzili - w istocie gardząc polską wsią - że te pieniądze nie będą właściwie wykorzystane - całkowicie się mylili" - powiedział Kaczyński. Dodał, że te pieniądze są bardzo często inwestowane "w dzieci, oświatę, wykształcenie, a więc w przyszłość".

Kaczyński mówiąc o zmianach dla wsi zauważył: "Dokonaliśmy także innego zabiegu. Zabezpieczyliśmy własność polskiej ziemi". Według niego były z tym związane kontrowersje, ale "to rzecz przełomowa".

"Gdyby nie nasze rządy, proces wywłaszczania Polaków z Polski - tak to można by określić - by postępował" - powiedział lider PiS. Jak zaznaczył, teraz tego właściwie nie ma. "Zakazaliśmy sprzedaży z Funduszu Państwowego, a to ciągle 1,5 mln ha". Dodał też, że wśród procesów odnoszących się do kwestii społecznych i wsi, była też stabilizacja rynków i dobre ceny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM