Jurgiel: Ziemię rolną będzie można przekazać zakonom

Autor: tvn24bis.pl 01 kwietnia 2016 08:07

Jurgiel: Ziemię rolną będzie można przekazać zakonom Krzysztof Jurgiel; Fot. PTWP

- Będzie można przekazać darowiznę. A zakony uprawiają ziemię, produkują żywność i jednocześnie zajmują się opieką ludźmi - mówił w TVN24 BiS minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, wyjaśniając dlaczego PiS wprowadziło poprawkę zgodnie, z którą spod nowej ustawy o obrocie ziemią wyłączone będą związki wyznaniowe, w tym Kościół Katolicki.

Jurgiel mówił, że w ustawie znajdzie się zapis ułatwiający przekazywanie ziemi charytatywnie związkom wyznaniowym. - Mowa tutaj np. o zakonach. Będzie można przekazać darowiznę. A zakony uprawiają ziemię, produkują żywność i jednocześnie zajmują się opieką ludźmi - mówił minister w TVN24BiS.

Jak dodał, wpisano 17 lub 18 kościołów w Polsce i osiemdziesiąt kilka związków wyznaniowych i wszystkie te organizacje będą miały możliwość nabycia ziemi. Chodziło o osoby prawne m.in. zakony, które w ramach darowizny otrzymują majątek. - Ludzie, którzy przepisują ziemię na rzecz takich organizacji chcą wzmocnić ich działalność. To są jedyne instytucje, które tak mocno wspierają państwo - dodał minister.

Zdaniem Jurgiela cena ziemi po wejściu nowych regulacji w życie wzrośnie.

Więcej na tvn24bis.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM