Jurgiel: Sztuką jest wydać pieniądze dobrze i efektywnie

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 18 listopada 2015 14:50

Jurgiel: Sztuką jest wydać pieniądze dobrze i efektywnie Krzysztof Jurgiel, nowy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi/ Fot. PTWP

- Sztuką jest wydać pieniądze dobrze i efektywnie – powiedział Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa i rozwoju wsi podczas dzisiejszego spotkania z rolnikami z województwa łódzkiego, którzy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Minister Krzysztof Jurgiel podziękował rolnikom za liczne przybycie do gmachu resortu rolnictwa i zachęcał do aktywnego brania udziału w szkoleniu. Podczas spotkania pracownicy MRiRW przedstawili główne zasady ubiegania się o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – Z pierwszych informacji jakie otrzymałem po objęciu resortu rolnictwa wynika, że poprzedni Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 powoli się kończy, a wykorzystanie tych środków zamknie się na poziomie 96-98 proc. Teraz czas na rozdysponowanie kolejnej perspektywy finansowej. Stąd to szkolenie dla rolników – powiedział minister Krzysztof Jurgiel.  

Nowy szef resortu rolnictwa dodał jednocześnie, że nie wyklucza pewnych zmian w zatwierdzonym już PROW 2014-2020. – Jest procedura, która pozwala nam na wprowadzenie takich korekt. Będziemy teraz rozmawiać i konsultować się z organizacjami społecznymi, aby zapytać jakich zmian oczekują. Ale szczegóły jeszcze przed nami – podsumował minister Krzysztof Jurgiel.  

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie realizowany przez 15 działań i 35 poddziałań z 6 priorytetów rozwoju obszarów wiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM