Jurgiel: Przez rok zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez ostatnie osiem lat

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 17 listopada 2016 16:04

Jurgiel: Przez rok zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez ostatnie osiem lat 17.11 odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, podczas której oceniony został rok pracy. / fot. minrol.gov.pl

17. listopada odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, podczas której oceniony został rok pracy. Ministrowi towarzyszyli: sekretarz stanu Zbigniew Babalski, podsekretarz stanu Ewa Lech oraz podsekretarze stanu Ryszard Zarudzki i Rafał Romanowski.

Szef resortu rolnictwa podsumował podejmowane w resorcie działania w ramach poszczególnych obszarów.

- Podstawowym naszym zadaniem jest ochrona i rozwój rodzinnych gospodarstw rolnych – podkreślił minister.

- Obszary wiejskie powinny być godnym miejscem pracy i wypoczynku – dodał.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na uzyskanie dostępu dla naszych produktów rolno-spożywczych do 27 rynków zbytu w ciągu mijającego roku rządów.

- Rośnie eksport tych produktów i cały czas mamy dodatnie saldo wymiany handlowej – powiedział minister.

- Przygotowaliśmy cały pakiet rozwiązań legislacyjnych dotyczących wzmocnienia pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister Jurgiel zwrócił ponadto uwagę na dobrą współpracę w ramach Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej.

Przypomniał o nieustannych staraniach na forum Unii Europejskiej, których efektem było między innymi skierowanie pomocy do najbardziej doświadczonych kryzysem rolników z sektora wieprzowiny i mleka w wysokości 300 mln złotych.

Poinformował również o wniosku złożonym do Komisji Europejskiej w sprawie środków finansowych przeznaczonych na walkę z wirusem ASF, w tym na pomoc tym rolnikom, którzy zrezygnują z utrzymywania trzody chlewnej przez trzy lata lub zdecydują się na zmianę profilu gospodarstwa.

- Przez ten rok zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez ostatnie osiem lat – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel przedstawiając 17 punktów, które wówczas nie zostały zrealizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM