Jurgiel o PSL: Im niżej w sondażowym poparciu, tym więcej kłamstw

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 01 sierpnia 2016 14:25

Jurgiel o PSL: Im niżej w sondażowym poparciu, tym więcej kłamstw Krzysztof Jurgiel; Fot. PTWP

Minister Krzysztof Jurgiel odpiera zarzuty Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczące prowadzonej przez PiS polityki rolnej. - Im niżej w sondażowym poparciu tym więcej kłamstw - zauważa w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji szef resortu rolnictwa - informuje portalspozywczy.pl.

- Nie tak dawno prezes Władysław Kosiniak-Kamysz kłamał, że nie będzie dziedziczenia ziemi rolnej przez następców rolników. Teraz wmawia opinii publicznej, że nie może odbywać się handel ziemią rolną - stwierdza polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak wyjaśnia na pięć lat została wstrzymana sprzedaż ziemi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, a nie ziemia rolników.

- Rolnicy jednak dobrze pamiętają co działo się z ziemią państwową pod rządami PSL-u. Nie zapomnieli strajków i szykan jakie ich spotykały za obronę gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, którą przez lata nabywali spekulanci różnej maści. Czemu PSL boli, że zahamowany został nieuzasadniony wzrost cen ziemi rolnej, który sztucznie był wytwarzany przez spekulantów podczas przetargów? - pyta minister Jurgiel.

Krzysztof Jurgiel odnosi się także do zarzutów dotyczących wieku emerytalnego rolników.

- PSL łapie się czego może i zaczyna się gubić coraz bardziej. Twierdzi, że PiS podnosi rolnikom emerytury, ale to właśnie za rządów PSL-u podniesiono wiek emerytalny do 67 lat. My go obniżymy - zapowiada polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej na www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM