Jakie nabory z PROW są planowane w I kw. 2017 r.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 20 grudnia 2016 10:54

Jakie nabory z PROW są planowane w I kw. 2017 r. fot. shutterstock.com

Ministerstwo Rolnictwa zapowiada zmiany w ogłoszonym wcześniej (i już zmienianym) harmonogramie. A jakie nabory na początek 2017 roku są jak dotąd planowane?

MRiRW nie wyklucza zmian w harmonogramie naborów z PROW. Pytane o szczegóły naborów, wczoraj poinformowało: „Aktualnie trwają intensywne prace nad przygotowaniem harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 na rok 2017. Po zakończeniu ustaleń w tym zakresie harmonogram zostanie podany do publicznej wiadomości”.

Niestety nie wyjaśniono nawet, czy będzie powtórzony nabór na "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa". Nabór odbył się w IV kwartale 2016 r. poza harmonogramem, MRiRW nie informuje, czy zamiast, czy oprócz tego planowanego w harmonogramie na I kwartał 2017 r. „Budżet ww. instrumentu pozwala na wsparcie większej liczby rolników przekazujących małe gospodarstwa” – tylko tyle podano.

Dodajmy, że nabór o 30 dni poprzedza jego ogłoszenie, więc pierwszego składania wniosków nie należy spodziewać się w 2017 r. zbyt prędko.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem w I kwartale 2017 r. można spodziewać się naboru wniosków na:

ROZWÓJ GOSPODARSTW

- „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”, typ operacji „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

- „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi”, typ operacji "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa" (nabór odbył się w IV kwartale 2016 r., MRiRW nie informuje, czy zamiast, czy oprócz tego planowanego na I kwartał 2017 r.)

- „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych", typ operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych" obszar a, b, c

- „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”, typ operacji „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM