Jagieliński o plusach i minusach wycofania owoców z rynku (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 03 lutego 2016 10:21

Jagieliński o plusach i minusach wycofania owoców z rynku (video) Roman Jagieliński, prezes grupy producentów Roja; fot. PTWP / ŻelaznaStudio (Szymon Jankowski)

- Tegoroczny mechanizm wycofania owoców z rynku okazał się bardzo konkurencyjny. Zarówno ilość, jak i fakt, że owoce zagospodarowano tylko na rynku krajowym, spowodowały, że stały się one konkurencją dla jabłek wysokiej jakości – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Roman Jagieliński, prezes grupy producentów owoców Roja.

Roman Jagieliński był przeciwny uruchomieniu tego mechanizmu – od samego początku.

- Uważam, że jesteśmy w stanie inaczej zagospodarować polskie jabłka, chociażby poprzez ich przetwórstwo. – Niestety soki produkowane w tym sezonie mają już inną wartość, ponieważ mieliśmy suche i słoneczne lato. To powoduje, że mają one inną kwasowość. Może się to odbić na zmniejszeniu popytu – komentuje Jagieliński.

Jego zdaniem, pozytywną stroną mechanizmu wycofania owoców jest wsparcie najbiedniejszych. – Jednak owoce otrzymują nie zawsze tylko ci potrzebujący – dodaje.

Jak zauważył, w ubiegłym sezonie, kiedy po raz pierwszy wycofano owoce z rynku, wzrósł także popyt krajowy na polskie jabłka. - Część konsumentów po prostu przekonała się, że warto jeść polskie owoce i warzywa, co później zostaje potwierdzone zakupem – mówi Roman Jagieliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM