Jabłko pomysłem na obniżenie podatku dochodowego?

Autor: www.pb.pl/www.sadyogrody.pl 20 lipca 2015 13:08

Jabłko pomysłem na obniżenie podatku dochodowego? Jabłka mogą być sposobem na obniżenie podatku dochodowego?/ fot. shutterstock

Jak uznał dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, świeże owoce od pracodawcy dla pracowników i kontrahentów odwiedzających jego firmę, mogą być uznane za działania na rzecz uzyskania, zachowania przychodów czy zabezpieczenia ich źródła – podaje Puls Biznesu.

Dyrektor Izby Skarbowej rozstrzygnął, że nie zawsze poczęstunek należy traktować jako przejaw reprezentacji, wykluczający możliwość uznania go za koszt uzyskania przychodu. Katowicki organ ocenił w ten sposób skutki podatkowe praktyki stosowanej przez jednego z przedsiębiorców, który wystąpił o wydanie interpretacji w tej sprawie.

Podatnik częstuje świeżymi owocami pracowników i kontrahentów z dbałości o poprawę ich zdrowia i samopoczucia, utrzymania zdrowych relacji, co przekłada się m.in. na zwiększoną wydajność w pracy. Dyrektor IS przyznał, że to służy uzyskiwaniu przychodów, co według przepisów o podatku dochodowym jest warunkiem zaliczenia określonych wydatków do kosztów podatkowych.  

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM