Ile kosztuje funkcjonowanie ARiMR?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 07 marca 2016 10:07

Ile kosztuje funkcjonowanie ARiMR? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa/ fot. MP, farmer.pl

Koszty funkcjonowania ARiMR w 2016 r. to ponad 1 mld zł. Na wynagrodzenia zaplanowano ponad 587 mln zł, tj. 8,78 proc. więcej niż w roku ubiegłym - informuje Farmer.pl.

Planowane na 2016 rok koszty z tytułu wynagrodzeń w kwocie 587.159 tys. zł zostały określone na poziomie uwzględniającym wzrost o 8,78 proc. w stosunku do roku 2015, tj. o kwotę 47.407 tys. zł i wynikają z konieczności zabezpieczenia źródła sfinansowania zaciągniętych przez ARiMR zobowiązań z tytułu zawartych umów o pracę z pracownikami, według stanu zatrudnienia pracowników ARiMR na lipiec 2015 roku.

Niebagatelna kwota została przewidziana jako „Pozostałe koszty funkcjonowania” - 35.072 tys. zł. Są w niej bardzo różne wydatki.

W ramach powyższej pozycji na 2016 rok zostały zaplanowane koszty z następujących tytułów: podróże służbowe krajowe i zagraniczne (w tym w głównej mierze dotyczące czynności kontrolnych w ramach kontroli na miejscu, rejestracji zwierząt oraz pomocy krajowej), różne opłaty i składki (w tym: ubezpieczenia środków transportu, ubezpieczenia mienia, ubezpieczenia osobowe, opłaty za korzystanie ze środowiska, odpisy na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, składki członkowskie na rzecz organizacji międzynarodowych), szkolenia krajowe i zagraniczne.”

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM