Hortico wypracowało rekordowe przychody w II kw. br.

Autor: www.sadyogrody.pl 17 sierpnia 2016 12:45

Hortico wypracowało rekordowe przychody w II kw. br. W drugim kwartale bieżącego roku Hortico wypracowało 28,1 mln zł przychodów ze sprzedaży / fot. shutterstock

W drugim kwartale bieżącego roku Hortico wypracowało 28,1 mln zł przychodów ze sprzedaży. Jest to najwyższy wynik za drugi kwartał w historii grupy.

Dla porównania w analogiczny okresie ubiegłego roku Hortico osiągnęło 26,8 mln zł przychodów netto ze sprzedaży.

Zysk na działalności operacyjnej wzrósł aż o 37,5 proc. - z 1,365 do 1,877 mln zł. Zysk netto zwiększył się natomiast o 5,6 proc. - z 1,184 do 1,25 mln zł.

W całym pierwszym półroczu grupa osiągnęła 54,27 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 10,1 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Zysk na działalności operacyjnej wzrósł natomiast o 14,1 proc. do 4,92 mln zł.

W ciągu 6 miesięcy bieżącego roku zysk netto grupy Hortico wyniósł 64,6 mln zł, co stanowi wzrost o 12,3 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

- Sytuacja płynnościowa grupy jest dobra – łączna wartość zapasów, należności i gotówki przekracza wartość zobowiązań krótkoterminowych, a HORTICO SA nie napotyka na problemy związane z uzyskaniem finansowania obrotowego. HORTICO SA regularnie spłaca długoterminowy kredyt
zaciągnięty na zakup PNOS - poinformowano w opublikowanym raporcie.

Hortico S.A. jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”. W ramach pierwszego z nich spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM