Hortico rozważa wypłatę dywidendy zaliczkowej

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 29 marca 2016 13:42

Hortico rozważa wypłatę dywidendy zaliczkowej Hortico S.A. zanotowała w 2015 r. jednostkowy zysk netto w kwocie ponad 539 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży przekraczających 81 mln zł. / fot. shutterstock

Hortico S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa, będzie chciała zmienić swój statut i upoważnić zarząd do wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy.

Decyzję w tej sprawie podejmą Akcjonariusze Spółki podczas najbliższego NWZA, które odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2016 r.

Zgodnie z przedstawionym projektem uchwały w sprawie zmiany statutu spółki, jej zarząd będzie miał prawo do wypłaty akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego, jeżeli spółka posiadać będzie środki wystarczające na wypłatę. Wypłata zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy będzie wymagała zgody rady nadzorczej.

Hortico S.A. zanotowała w 2015 r. jednostkowy zysk netto w kwocie ponad 539 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży przekraczających 81 mln zł. Spółka dzieliła się wypracowanym zyskiem ze swoimi Akcjonariuszami w latach 2014-2015.

- Chcemy kontynuować realizację przyjętej przez spółkę zasady wypłaty dywidendy i podzielić się wypracowanym zyskiem z naszymi akcjonariuszami. Zmiana statutu pozwoli nam na wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć na ten cel znacznie wyższe środki. Nasza sytuacja finansowa jest bardzo dobra i posiadamy odpowiedni poziom gotówki, który umożliwia nam realizowanie planu rozwoju Grupy Kapitałowej - ocenia Paweł Kolasa, prezes zarządu spółki Hortico S.A.

Hortico S.A. jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”. W ramach pierwszego z nich Spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM