Grupy producentów nie zdają sobie sprawy z obowiązku rejestracji urządzeń chłodniczych

Autor: www.producenckiegrupy.pl/www.sadyogrody.pl 04 marca 2016 08:00

Grupy producentów nie zdają sobie sprawy z obowiązku rejestracji urządzeń chłodniczych Nowe obowiązki obejmą praktycznie każdą wstępnie uznaną grupę producentów owoców i warzyw, a także każdą uznana organizację/ fot. sadyogrody.pl

Pomimo prowadzonych kampanii informacyjnych, wiele grup producenckich nadal nie zdaje sobie sprawy z nowych obowiązków w zakresie prawa ochrony środowiska, które dotyczą ich już teraz w związku z posiadaniem i eksploatacją różnego typu urządzeń i systemów wykorzystujących tzw. czynnik chłodniczy - czytamy na stronie producenckiegrupy.pl.

Nowe obowiązki obejmą praktycznie każdą wstępnie uznaną grupę producentów owoców i warzyw, a także każdą uznana organizację.

Regulacje dotyczą podmiotów z różnych gałęzi przemysłu, w tym z szeroko rozumianego przemysłu spożywczego. Działalność związana bowiem z przygotowaniem produktów rolno-spożywczych do sprzedaży oraz z ich przetworzeniem wymaga użycia odpowiednich maszyn i urządzeń, które często wykorzystują czynniki chłodnicze.

Z tego też względu wprowadzone obowiązki rejestracyjne i dokumentacyjne dotyczą również grup producenckich, zarówno tych działających jako wstępnie uznane grupy producentów owoców i warzyw, jak i uznanych organizacji producentów owoców i warzyw.

Grupa producencka, jako operator urządzeń i systemów przeciwpożarowych zobligowana jest do zarejestrowania się w Centralnym Rejestrze Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (CRO) prowadzonym przez Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego.

Rejestracja dokonywana jest elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej: https://dbcro.ichp.pl/. 

Dokumentacja składa się z opracowywanych elektronicznie Kart Urządzeń oraz Kart Systemów Przeciwpożarowych utworzonych odrębnie dla każdego urządzenia lub systemu przeciwpożarowego.

Za niedopełnienie tych obowiązków grupa może zostać ukarana karą w wysokości od 600 zł do 3000 zł za brak każdej karty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM