Grupa Owoc Sandomierski w tarapatach

Autor: www.sadyogrody.pl 17 stycznia 2017 08:24

Grupa Owoc Sandomierski w tarapatach fot. shutterstock

3 stycznia Sąd Rejonowy w Kielcach przychylił się do wniosku grupy producentów Owoc Sandomierski i orzekł o otwarciu postępowania sanacyjnego.

Sąd Rejonowy w Kielcach postanowieniem z dnia 3 stycznia 2017 r. otworzył postępowanie sanacyjne dłużnika Grupy Sadowniczej Owoc Sandomierski Sp. z o.o. z siedzibą w Bilczy. Zezwolił spółce na wykonywanie zarządu nad całością przedsiębiorstwa w zakresie nieprzekraczającym zakresu zwykłego zarządu.

Sąd także wyznaczył Sędziego komisarza - Bogdana Stańka oraz zarządcę - Centrum Restrukturyzacji i Mediacji Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach.

Grupa Owoc Sandomierski Sp. z o.o. to jedna z największych grup producentów w rejonie Sandomierza, która działa od 2010 r. Zajmuje się nie tylko uprawą i sprzedażą jabłek, ale także owoców pestkowych i czarnej porzeczki. Od 2013 roku produkuje również naturalnie mętny sok jabłkowy NFC. W skład grupy wchodzi ponad 100 członków pracujących na około 950 ha sadów położonych w gminach Obrazów, Koprzywnica, Samborzec, Dwikozy i Sandomierz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM