Gospodarstwo Mularskich czeka na decyzję dot. dofinansowania szklarni

Autor: Puls Biznesu 08 września 2016 09:14

Gospodarstwo Mularskich czeka na decyzję dot. dofinansowania szklarni Gigantyczna inwestycja Mularskich pod Opolem czeka na przekonujące opinie, czy miejskim szklarniom należy się dofinansowanie / fot. shutterstock

Gigantyczna inwestycja Mularskich pod Opolem czeka na przekonujące opinie, czy miejskim szklarniom należy się dofinansowanie - podaje "Puls Biznesu".

To przypuszczalnie najdłużej dojrzewające pomidory na świecie. Historia 80 hektarów szklarni z tymi warzywami w podopolskich Świerklach sięga… 2006 r. Wówczas rodzina Mularskich, już wtedy duży producent pomidorów, zaczęła rozmawiać z Elektrownią Opole o dostawach ciepła do szklarni. Wytypowano pod nie bliskie elektrowni tereny w gminie Dobrzeń Wielki, zaczął się wykup i scalanie gruntów.

Operacja trwała do… 2015 r. Z początkiem ubiegłego roku uprawomocniła się decyzja opolskiego starostwa powiatowego dotycząca 140-hektarowego terenu. Z końcem roku okazało się jednak, że... Opole chce poszerzyć granice miasta, m.in. o te tereny.

Jak mówi Krzysztof Klimek, menedżer ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Świerklach z GOMC na łamach "Pulsu Biznesu", inwestycja ciągle tkwi w zawieszeniu. Jej los zależy od opinii prawników, grupa czeka na analizy kancelarii prawnych z Warszawy dotyczące możliwości ubiegania się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo Opole przekonuje, że inwestycji się należy. Niektórzy prawnicy się z tym zgadzają, inni nie, a to zbyt duża inwestycja, żeby podejmować ryzyko bez odpowiedniego prawnego zabezpieczenia. 

Więcej w "Pulsie Biznesu". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM