Gm. Warka: Sadownicy nie godzą się na przebieg linii wysokiego napięcia

Autor: www.nadwisla.pl/www.sadyogrody.pl 06 czerwca 2016 14:54

Gm. Warka: Sadownicy nie godzą się na przebieg linii wysokiego napięcia Sadownicy z gminy Warka wraz z lokalnym samorządem od ponad roku sprzeciwiają się zmianie trasy planowanej linii o napięciu 400 tys. woltów / fot. pixabay

Sadownicy z gminy Warka wraz z lokalnym samorządem od ponad roku sprzeciwiają się zmianie trasy planowanej linii o napięciu 400 tys. woltów. Przypominają, że miała – według przyjętego przez władze Mazowsza planu zagospodarowania przestrzennego – całkowicie omijać gminę Warka, teren intensywnych upraw sadowniczych - podaje nadwisla.pl.

Mieszkańcy są oburzeni, że ponadroczne rozmowy na temat ostatecznego przebiegu linii energetycznej z Kozienic do Ołtarzewa 16 maja niemal powróciły do punktu wyjścia. Po skomplikowanej analizie pięciu wariantów znów za najbardziej „optymalny” uznano budowę połączenia przez gminę Warka.

Jak mówi sadownik Jacek Skrzypczak, producenci codziennie pielęgnuj sady. Według niego pod przewodami wysokiego napięcia stanie się to niemożliwe, ponieważ pod nimi przez dłuższy czas nie wolno przebywać, a gospodarstwa czeka upadek.

Więcej w serwisie nadwisla.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM