Firma BASF nagrodzona za kreowanie nowych miejsc pracy w Polsce

$data.author.description Autor: Farmer.pl 06 lipca 2015 12:20

Firma BASF Polska zajęła II miejsce w konkursie "Kreator miejsc pracy", organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. BASF nagrodzono w kategorii: duże przedsiębiorstwa przemysłowo – produkcyjne, m.in. za dbałość o rozwój pracowników i zapewnienie im odpowiednich warunków pracy. Wśród 250 firm, które wzięły udział w rywalizacji, wyłoniono 19 zwycięzców – podaje serwis farmer.pl.

Wśród głównych kryteriów oceny znalazł się między innymi wzrost zatrudnienia w firmie. W BASF Polska w ubiegłym roku utworzono 163 nowe stanowiska pracy, m.in. dzięki uruchomieniu w lipcu 2014, zakładu produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej.

Poza zwiększeniem liczby zatrudnionych w ocenie zgłoszonych do konkursu firm brano pod uwagę także m.in. poziom rekrutacji osób z grup wiekowych poniżej 30. oraz powyżej 50. roku życia. Na przestrzeni ubiegłego roku BASF Polska zatrudniła 158 osób poniżej 30. roku życia oraz 61 osób powyżej 50. roku życia. Ważnym aspektem była również rzetelność pracodawcy – dominujące formy zatrudnienia w firmie oraz to, czy pracownicy otrzymują wynagrodzenia w terminie. Docenione zostały również takie aktywności, jak dodatkowe systemy motywowania i nagradzania zatrudnionych.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM