Eskimos: Spadek zysku netto i przychodów w II kw. 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 18 sierpnia 2016 15:12

Eskimos: Spadek zysku netto i przychodów w II kw. 2016 r. Spółka Eskimos, producent mrożonych owoców i warzyw, w drugim kwartale bieżącego roku odnotowała spadek przychodów ze sprzedaży / fot. shutterstock

Spółka Eskimos, producent mrożonych owoców i warzyw, w drugim kwartale bieżącego roku odnotowała spadek przychodów ze sprzedaży o 3,3 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Z uwagi na wykazane w pierwszym kwartale słabsze wyniki finansowe będące skutkiem spadku podaży surowców, przychody narastająco okazały się o ok. 20 proc. niższe niż rok wcześniej.

Lepsze wyniki odnotowano jeżeli chodzi o zysk ze sprzedaży, który w analizowanym okresie wyniósł 227 tys. zł. Stanowi to wzrost aż o 73 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Jednocześnie zysk operacyjny zwiększył się o 72 proc., tj. do 308 tys. zł.

Na poziomie zysku netto osiągnięto kwotę 58 tys. zł, co oznacza spadek o 36 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2015 roku. Jak poinformowano, było to wynikiem wysokich kosztów finansowych z tytułu różnic kursowych, (175 tys. zł) będących wynikiem dużych wahań kuru złotego.

Podobna sytuacja miała miejsce w całym pierwszym półroczu bieżącego roku. Zysk ze sprzedaży był nieznacznie, bo o 2 proc., wyższy niż przed rokiem i wyniósł 494 tys. zł. Zysk z działalności operacyjnej również wykazał tendencję wzrostową o 18 proc., dzięki czemu wypracowano łącznie 681 tys. zł.  Zysk netto uległ bardzo istotnemu pogorszeniu - wyniósł 77 tys. zł, co stanowi spadek aż o 81 proc. Podobnie jak w przypadku wyników za drugi kwartał, spadek zysku netto wynikał z ujemnych różnic kursowych (417 tys. zł).

Eskimos S.A. jest firmą zamrażającą owoce i warzywa. Zakład produkcyjny znajduje się na Podlasiu w rejonie zwanym „Zielonymi Płucami Polski", gdzie znajduje się większość plantacji spółki. Wyroby firmy są eksportowane na rynki europejskie a także do Kanady oraz USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM